Blog > Komentarze do wpisu

Kwiatki

Ostatnio nie trzeba się wysilać, żeby dostać ataku dzikiego śmiechu, opluć monitor albo chociażby jęknąć z zażenowania. Pismacy, nazywani przez pomyłkę dziennikarzami, sami dostarczają nam powodów do pukania się w czoło. Oto kilka najnowszych kwiatków z różnych gazet:


"Niebawem centrum Olsztyna zacznie przypominać nocne Tokyo albo Londyn. Na budynku PSS Społem, w samym centrum miasta..." - Gazeta Olsztyńska (http://olsztyn.wm.pl/Zaswieci-kolejny-telebim,73802)

 

"Giżycko ma nową atrakcję turystyczną. Jeżeli ktoś zabalował wieczorem nad Niegocinem, to rano może dmuchnąć w darmowy alkotest." - Gazeta Giżycka (http://gizycko.wm.pl/Gizycko:-darmowe-dmuchanie-dla-kierowcow,73836)


"Policjanci zatrzymali 36-letniego Jacka B. Mężczyzna wypatroszył byka. Część skradzionego w ten sposób mięsa zdążył spożyć." - Rozmaitości Ełckie (http://elk.wm.pl/Wypatroszyl-byka--odpowie-przed-sadem,73703) [swoją drogą - piękna nazwa gazety]


"Przypomnijmy. Dwa tygodnie temu nasz region też już był podtopiony." - Serwis Informacyjny Olsztyna (http://olsztyn.wm.pl/Olsztyn:-Ulica-Wojska-Polskiego-pod-woda,73724)

 

To tyle kwiatków regionalnych. Najlepszy był jednak ogólnopolski kwiatek Gazety Wyborczej:


"Czy skrajny konserwatyzm kościoła w kwestii antykoncepcji i życia seksualnego ma swój początek w poglądach Wandy Półtawskiej, krakowskiej lekarki?" - w artykule: "Półtawska, Wojtyła i narodziny seksualnej etyki katolickiej" (http://wyborcza.pl/1,76842,6746811,Poltawska__Wojtyla_i_narodziny_seksualnej_etyki_katolickiej.html)

Ja tam zawsze myślałem, że nauka Kościoła na temat seksu bierze się z wywodów św. Tomasza, św. Pawła, o samej Biblii nie wspominając. No, ale Gazeta ma nową, odkrywczą tezę - konserwatyzm Kościoła to wymysł lekarki z Krakowa.

piątek, 26 czerwca 2009, ksiaze_olsztyn

Polecane wpisy

  • Feminazistki* w Olsztynie!

    Do Olsztyna dotarła zbrodnicza ideologia feminazizmu! (Jednej ze zdradliwych odmian socjalizmu). http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7004236,Olsztynianki_d

  • Nóż się otwiera.

    Przyczytajcie: http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,6914784,Felieton__Provident_nauczy_mnie_oszczedzac.html Nóż mi się otwiera w kieszeni. A wam się nie otwi

  • Banderowski bocian a sprawa upałów.

    Z cyklu "uroki demokracji": Portal www.wm.pl zamieścił na swoich stronach przesłany od internautów materiał: http://ekomazury.wm.pl/Przepisowy-bociek,76511 Inte

Komentarze
good_news
2009/07/09 00:12:03
O. Fajny blog:)
-
Gość: Rhemor, *.uio.no
2009/07/21 00:30:13
Zapomniałeś napisać: "skrajny konserwatyzm Kościoła". Wyborcza mówi przecież, że to skrajny... Ostre ścierwo ta michnikowszczyzna, doprawdy...
-
2009/08/30 16:01:59
Ad.1 Widocznie autor/ka mocno wierzy w katastrofalne skutki kryzysu i upadek cywilizacji zachodniej (wieszczony wielokroć w Radiu M.). Wtedy Londyn, a nawet Tokio mają szansę przypominać Olsztyn.

Ad. 2 No co. Atrakcja jak atrakcja... Każdy orze, tak jak może!

Ad. 3 Jako sponsorowany lewacki pół-krwi wegetarianin nie zabiorę głosu. Ale mięso z byka też z pewnością można jeść.

Ad. 4 W zależności od kontekstu to może mieć sens albo nie.

Ad. 5 "o samej Biblii nie wspominając" Ano, lepiej nie wspominać, bo tam takie cuda są że hoho! Na przykład o wieprzowinie. Ubieraniu się w strój z dwóch rodzajów materiału. W nowszej części o tym, żeby nie kupczyć w świątyniach. Albo żeby nie mówić do nikogo "ojcze".

Komu się wydaje, że to co głosi Kościół Rzymsko-Katolicki (KRK) jest jakoś kształtowane przez Biblię, jest dość naiwnym człowiekiem. Biblia jest pożywką, a target radośnie to łyka.