Blog > Komentarze do wpisu

Liberalizm wg. PO

Są takie dni, kiedy otwierasz stronę startową i od razu Ci się podnosi ciśnienie:

Każdy klient, kupując w sklepie alkohol, ma być filmowany i nagrywany na twardy dysk. Co kupuje, ile, wszystko z dźwiękiem i w kolorze - chce tego sejmowa komisja "Przyjazne państwo"

http://wyborcza.pl/1,75248,6658841,Wodka__wino_i_kasety_wideo.html

Ja nawet tego nie zamierzam komentować, więc tylko zacytuję co nieco z artykułu:

"Kamery w sklepach wymyśliła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Mają ograniczyć spożycie alkoholu wśród nieletnich. - 90 proc. dzieci poniżej 15. roku życia zna smak alkoholu. Aż 70 proc. twierdzi, że nie ma problemów z jego kupnem - twierdzi Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. - Zgłosiłem pomysł posłom z komisji "Przyjazne państwo". Powiedzieli: super."

"Jeśli wypalą kamery w sklepach, można będzie pomyśleć o kamerach w pubach i restauracjach - rozmarza się Brzózka."

 Czy Brzózka powinien zawisnąć na brzozie?

"Za to, by kamera się nie zacinała, a obraz był wyraźny, odpowiadałby sprzedawca."

"Liberalizm" Platformy i urzędasów z niepotrzebnych i głupich państwowych agencji i urzędów (PARPA) powala. Mam nadzieję, że jeśli do tej pory niektórzy nie rozumieją czemu powinni głosować na wszystko co nie jest PO/PSL/PiS/SLD, to teraz zrozumieli: właśnie DLATEGO.

Przy okazji chciałbym mieszkańcom Olsztyna pogratulować nowego Prezydenta i wiceprezydentów. Przez kwartał ich działalności co prawda Olsztyn pożegnał się z Memoriałem im. Huberta Wagnera czy z namiotem na Targu Rybnym:

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,6658303,Ogromny_namiot_zniknie_z_Targu_Rybnego.html

ale za to będą fajne opłaty za wywóz i segregację śmieci. No i szubienice zostaną wyremontowane, z tego co słyszałem. Tak, to najważniejsze.

czwartek, 28 maja 2009, ksiaze_olsztyn

Polecane wpisy

  • Feminazistki* w Olsztynie!

    Do Olsztyna dotarła zbrodnicza ideologia feminazizmu! (Jednej ze zdradliwych odmian socjalizmu). http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7004236,Olsztynianki_d

  • Nóż się otwiera.

    Przyczytajcie: http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,6914784,Felieton__Provident_nauczy_mnie_oszczedzac.html Nóż mi się otwiera w kieszeni. A wam się nie otwi

  • Banderowski bocian a sprawa upałów.

    Z cyklu "uroki demokracji": Portal www.wm.pl zamieścił na swoich stronach przesłany od internautów materiał: http://ekomazury.wm.pl/Przepisowy-bociek,76511 Inte

Komentarze
Gość: Tony Tongue, *.bb.sky.com
2009/06/01 14:36:41
Abstrahując od polityki, którą zupełnie nie jestem zainteresowany, to co prawda strata Memoriału im. Huberta Wagnera jest niewybaczalna i nieodżałowana, ale co do Bohema Jazz Festival nie mogę się zgodzić. Targ Rybny został wyremontowany właśnie po to, aby stworzyć kolejna otwartą przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Namiot faktycznie był toporny, nie widziałem, żeby wszystkie miejsca pod nim były wypełnione. A jeżeli Grzymowicz zaoferował amfiteatr jako miejsce kolejnego festiwalu, to należy się tylko cieszyć, że w końcu ten obiekt zacznie być wykorzystywany.
-
2009/06/02 12:55:53
Miejmy więc nadzieję, że oba podmioty jakoś się dogadają :-) i że rzeczywiście ta sprawa zostanie pozytywnie rozwiązana. Cały pic może polegać na tym, że usunięcie namiotu z Targu Rybnego jest kwestią pierwszorzędną, bo komuś ten namiot może nie odpowiadać, natomiast nieważną obietnicą może okazać się znalezienie jakiejś alternatywy. Wątpię, żeby Grzymowicz sam kazał urzędnikom podpisać odpowiednie umowy. Chociaż... nadziei nie ma co tracić ;) Pozdrawiam.