Blog > Komentarze do wpisu

Demokracja

Wracam po świętach na warmińsko-mazurską ziemię, patrzę i widzę, że znowu głupota się szerzy.

Na przykład wchodzę sobie na wm.pl i widzę artykuł o takim podtytule: "Nawet o połowę mniej niż ich koledzy po fachu zarabiają młode dziewczyny zaraz po studiach. Największe różnice są w tzw. wolnych zawodach". Tytuł artykuły zaś brzmi: "Dziewczyna dostanie mniej".

http://praca.wm.pl/Dziewczyna-dostanie-mniej,68771

Hmm... w wolnych zawodach? A ja zawsze myślałem, że wolny zawód jest wolnym zawodem. A oznacza to przede wszystkim, że pracuje na własny rachunek.

Przykłady wolnych zawodów:

po pierwsze - zawody zaufania publicznego, np. notariusz. Pensję notariusza określa rozporządzenie wydawane na podstawie ustawy - prawo o notariacie. Wątpię, aby w tym rozporządzeniu było określone, że "chłopaki dostają więcej", a "dziewczyny dostaną mniej".

po drugie - na przykład lekarz mający samodzielną praktykę. Jak idę do pani dentystki, to nie ma tak, że pan dentysta bierze 100, a pani dentystka tylko 50 i więcej nie może, bo jest "dziewczyną". Też mi się nie zgadza.

No to co? Gdzie te dziewczyny dostaną mniej? Radca prawny? Architekt? Tłumacz przysięgły? Coś mi się zdaje, że to bzdura jest z tą gorszą sytuacją w wolnych zawodach. Sądzę raczej, że zła sytuacja panuje w prywatnych firmach, gdzie pracuje się na podstawie umowy o pracę. Wedy rzeczywiśce, szef może dać dziewczynom mniej.

Jeśli się mylę, to proszę, aby ktoś mi wytłumaczył w komentarzu "jak krowie na rowie" dlaczego się mylę, bo to ciekawe...

Natomiast rozbraja mnie infantylizm portalu wm.pl. Szczytem wszystkiego jest sonda pod artykułem, gdzie na pytanie: "Kobiety powinny zarabiać...", można udzielić odpowiedzi:

a) więcej niż mężczyźni, bo są mądre i bardziej pracowite

b) mniej niż mężyczyźni, bo są głupsze i bardziej leniwe

c) tyle samo

Rzeczywiście, bardzo "mONdra" jest ta sonda. Budująca, przemyślana, a feministyczna odpowiedź b) bije wszystko. No, ale nie o to chodzi przecież w mediach, żeby było mądrze, prawda? Ważne jest, żeby był show, żeby wszyscy się bawili i żeby każdy miał prawo zagłosować, nawet jeśli każda z odpowiedzi jest głupia.

To zupełnie jak w demokracji. Też każdy ma prawo iść na wybiory i zagłosować, nawet jeśli warianty odpowiedzi są takie beznadziejne.

sobota, 18 kwietnia 2009, ksiaze_olsztyn

Polecane wpisy

  • Feminazistki* w Olsztynie!

    Do Olsztyna dotarła zbrodnicza ideologia feminazizmu! (Jednej ze zdradliwych odmian socjalizmu). http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7004236,Olsztynianki_d

  • Nóż się otwiera.

    Przyczytajcie: http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,6914784,Felieton__Provident_nauczy_mnie_oszczedzac.html Nóż mi się otwiera w kieszeni. A wam się nie otwi

  • Banderowski bocian a sprawa upałów.

    Z cyklu "uroki demokracji": Portal www.wm.pl zamieścił na swoich stronach przesłany od internautów materiał: http://ekomazury.wm.pl/Przepisowy-bociek,76511 Inte

Komentarze
unimaginable
2009/04/21 20:23:08
Witaj! Świetna strona, wpisy lekkie i sensowne.
Jeśli chcesz publikować treści ze swojego bloga w większym serwisie, zapraszam na nowo powstałą platformę Dziennikarstwa Obywatelskiego - do.org.pl ! Podziel się swymi opiniami w szerszym gronie :-)
Udanego wtorku życzę!